Przedszkole nr 11 zlokalizowane jest w centrum miasta Koszalin, w dzielnicy Lechitów przy ulicy Łużyckiej 14. Swoją działalność rozpoczęło w 1974 r.  Jest placówką publiczną, której organem prowadzącym jest Gmina Miasto Koszalin. Podstawową działalność stanowi: opieka, wychowanie i kształcenie 137 dzieci w sześciu grupach. Przedszkole posiada rónież oddział przedszkolny, który mieści się w Szkole Podstawowej nr 9.


 

Przedszkole składa się z poniższych grup:

I grupa „Krasnale” 3- latki

II grupa „Zajączki” 4- latki

III grupa „Biedronki” 5- latki

IV grupa „Leśne Duszki” 5- latki

V grupa „Wiewiórki” 6 -latki

VI grupa „Sówki" 6- latki


 

Przedszkole jest czynne w godzinach: od 6:30 do 16:30.                                                                                                                                                 

Do organów Przedszkola nr 11 należą: Dyrektor – mgr Beata Malec oraz Wicedyrektor mgr Alicja Barańczak, Rada Pedagogiczna, a także Rada Rodziców. Kadra Pedagogiczna to 12 nauczycieli, którzy z sercem i zaangażowaniem dążą do zapewnienia dzieciom wszystkiego, co najlepsze. Ponadto placówka posiada 1 pracownika administracji i 9 pracowników obsługi.


 

Przedszkole nr 11 jest budynkiem dwukondygnacyjnym. Na parterze znajdują się sale wraz z łazienkami dla dzieci 3-letnich, natomiast na piętrze swoją salę oraz łazienkę posiadają dzieci4, 5- cio i 6- letnie. Każda z sal zagospodarowana jest tak, aby dzieci czuły się miło i bezpiecznie. Ponadto każda z nich posiada kąciki tematyczne, w których każdy znajdzie coś dla siebie. W przedszkolu znajduje się wiele pomocy dydaktycznych, które dostarczają nowych umiejętności w przestrzeni edukacyjnej. Mamy również duży plac zabaw - tu dzieci aktywnie spędzają czas podczas zabaw ruchowych. Nasz ogród to nie tyko miejsce rozrywki – dzięki pięknej scenerii to również przestrzeń obserwacji przyrodniczych, których wytwory takie jak liście czy kasztany zamieszczamy w kącikach przyrody. Dodatkowo w budynku mieści się: gabinet dyrektora, pokój nauczycielski oraz zaplecze kuchenno - gospodarcze.


 

Przedszkole powinno być miejscem dobrej zabawy – takie jest nasze przedszkole. To właśnie tu dzieci rozwijają swoje pasje, umiejętności, pobudzają wyobraźnię, zawierają przyjaźnie, doświadczają nowych przygód i miło spędzają czas. Nasze przedszkole jest miejscem sprzyjającym rozwoju dzieci. To one dzięki swej kreatywnej działalności oraz naturalnej spontaniczności wkraczają w świat wartości, poznają nowe horyzonty, które tworzą ich osobowość.